рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.09/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Тина Феј игра во оваа забавна комедија за пронаоѓањето на себеси на најчудните можни места. Заглавена во рутината, новинарката Ким Бејкер (Тина Феј) одлучува да ги промени работите оставајќи ја својата работа во Њујорк и прифаќајќи една опасна задача во Авганистан. Далеку од дома и целосно надвор од својата зона на комфор, Ким, која доживува културен шок, се спријателува со авантуристката новинарка Тања Вандерпол (Марго Роби), со еден строг поручник (Били Боб Торнтон) и со еден шармантен фотограф (Мартин Фриман) кои ѝ помагаат да се снајде во овој луд нов свет. Во целиот тој хаос, Ким ја открива својата вистинска сила додека ризикува сѐ за да ја најде следната голема приказна.

Слики

Виски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго ФокстротВиски Танго Фокстрот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тесла (2020)

  денес
  image
  За Оскара® вишеструко номиновани Итан Хоук у првом правом биографском филму о Николи Тесли, генију и највеќем научнику са ових простора. Животна прича човека...
 • Лошо образование (2019)

  денес
  image
  Мрачна комедија заснована врз факти во која играат Хју Џекман и Алеисон Џени како школски надзорници во Рослин, Лонг Ајленд, школски комплекс што ја осмисли...
 • Барајќи го Осама (2016)

  денес
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Пијаниста (2002)

  денес
  image
  Ратна драма Истинита прича о брилијантном пољском пијанисти и композитору чију блиставу каријеру прекида други светски рат. Ово је снажна људска прича о херојству...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.