poster

Било једном у шуми

Once Upon a Forest (1993)

анимација, авантуристички, драма, семејни | Обединетото Кралство, САД, Шпанија, Канада, Данска
Режисер: Charles Grosvenor

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

This animated wildlife film provides an environmental friendly message that humans are a malicious, careless breed. Three cherubic little animals have to rescue their friend who has been overcome by poisonous gas.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ранго (2011)

  вторник
  image
  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност...
 • Тајниот живот на мачките (2018)

  вторник
  image
  Том е дебела и мрзелива мачка која често седи замислена на прозорецот. Живее со синот Тино во удобен стан во градот каде што е и роден и во чија удобност ужива....
 • Ледено доба 3: Доба на диносаурусите (2009)

  вторник
  image
  Хероите од мразот од светски познатите блокбастери ЛЕДЕНО ДОБА и ЛЕДЕНО ДОБА 2: ТОПЕЊЕ се вратија, на неверојатна авантура. Овојпат, тие се под мразот и откриваат...
 • Дамбо (1941)

  среда
  image
  Инспиративната приказна за Дамбо, храброто слонче кое ги користи своите големи уши за да стекне слава со помош на својот паметен, најдобар пријател Тимоти Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.