poster

Летње доба

Summertime (1955)

драма, романса, комедија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: David Lean

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Американка Јане Худсон стиже у Венецију, на свој први излет у Европу, надајуќи се да ќе јој се десити романтична љубавна веза. Ускоро упознаје згодног Рената Ди Россија и с њим проводи неколико идиличних дана. Меѓутим, он јој призна да је ожењен и да је отац неколико деце...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жената на пилотот (2021)

  image
  Кога студентката Асли го запознава харизматичниот Саид во 90-тите, тоа е љубов на прв поглед. Љубовниците се земаат и ветуваат дека ќе си ги чуваат тајните....
 • Божиќ у Бечу (2020)

  image
  Тијеком наступа у Бечу професионална виолинистица изнова открива страст према глазби (и потенцијалном новом партнеру).
 • Ангелски очи (2001)

  image
  Мистериозен човек го привлекува борбена полицајка и меѓу нив почнува необична врска бидејќи не е сè како што изгледа.
 • Бал на чудовишта (2001)

  image
  По семејна трагедија, затворски чувар-расист го преиспитува својот став додека се вљубува со африканско-американската жена на последниот затвореник што го погубил.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.