СОДРЖИНА

Сведоци покушаја атентата на председника Сједињених Америчких Држава описују своје различите тачке гледишта на тај догаѓај. Док се њихове приче развијају, агенти Тајне службе Томас Барнс (Денис Квејд) и Кент Тејлор (Метју Фокс) откривају застрашујуќу истину која се крије иза пуцњаве.
Форест Витекер, Денис Квејд, Вилијам Харт и Метју Фокс играју у рашомонском трилеру режисера Пита Трејвиса у коме је покушај атентата на председника Сједињених Америчких Држава детаљно приказан из пет различитих перспектива. Када је председник стигао у Саламанку, зачули су се пуцњи. Амерички туриста (Витекер) је снимио неуспешног атентатора на траци и затим почињу да се одвијају приче остала четири сведока од којих свака представља битан део слагалице, чији се делиќи брзо склапају. Тек када све приче буду изнете, језива истина која стоји иза овог шокантног злочина ќе испливати на видело.

Слики

Поволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позицијаПоволна позиција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Мрежата (1995)

  image
  Сандра Булок е софтверска инженерка со малку пријатели кои не се од сајберпросторот. По многу години решава да оди на одмор и се вплеткува во мрежа на...
 • Преговарач (1998)

  image
  Дени Роман, вешт полициски преговарач, кој сака да се ослободи од лажни обвинувања, зема заложници во канцеларија за да купи време кое му треба за да ја открие...
 • Сикарио 2: Војна без правила (2018)

  image
  Продолжение на акцискиот хит Сикарио од 2015 година. Номинираниот за Оскар Џош Бролин и добитникот на Оскар Бенисио дел Торо се повторно во своите улоги, а им се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.