СОДРЖИНА

Врвната готвачка Кејт Армстронг го живее својот живот на начин како што се справува со кујната во еден отмен ресторан на Менхетн- со цврста рака и сила, на која секој ù се воодушевува, но истовремено и ги заплашува луѓето во своја близина. Со извонредна прецизност таа молскавично “прелетува” од смена низ смена, координира стотина оброци, подготвува деликатни сосови и го декорира секое јадење до апсолутна перфекција. Еден ден во нејзиниот тим пристигнува веселиот и опуштен Ник Палмер, и самиот кулинарска ѕвезда. Ник сака да слуша опера додека работи и ги засмејува сите околу себе. Неговиот опуштен пристап, како во животот, така и во кулинарството, е сосема спротивен од оној на Кејт, но хемијата меѓу нив е очигледна. Можеби ќе ù биде полесно да се соочи со турбуленциите на работа, ако дома не ја чека нејзината 9-годишна внука Зое. За да создаде јака врска со Зое, да најде среќа со Ник и повторно да открие глад за животот, Кејт мора да се обиде со нешто смело и ново и да научи да се изрази и надвор од својата кујна. Тоа за неа значи како да се обидува да готви без рецепт!

Слики

Без резервацииБез резервацииБез резервацииБез резервацииБез резервацииБез резервацииБез резервацииБез резервации

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.