poster

Лов во Босна

The Hunting Party (2007)

авантуристички, комедија, драма, романса, трилер, воени | САД, хрватска, Босна и Херцеговина
Режисер: Richard Shepard
FilmBox Stars RS | денес | 21:00

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 5.09/10
(65 гласови)

СОДРЖИНА

Двајца новинари одат на одмор во Босна, пет години по завршувањето на војната во таа земја. На патот случајно го фаќаат најбараниот воен злостроник на светот, но набргу ќе откријат зошто нивната влада најчесто не сака злосторниците да бидат фатени.

Слики

Лов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во БоснаЛов во Босна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • БОГ ВОЛИ КАВИЈАР (2012)

  денес
  image
  Филм говори о Јанису Варвакису и његовом путу од скромног грчког гусара до интернационалног милионера - трговца кавијаром. Ипак, богатство и моц́ не пружају...
 • Афричка краљица (1951)

  денес
  image
  Речни трговац склон алкохолу и уштогљена мисионарка принуѓени су да његовим бродом „Афричком краљицом путују заједно опасном реком током Првог светског рата,...
 • Ласте и Амазонци (2016)

  денес
  image
  "Ласте и Амазонци" је прича о четири детета која сањају да побегну од досадног летњег распуста. Када коначно добију дозволу да самостално кампују на удаљеном...
 • Раѓањето на Исус (2006)

  денес
  image
  Ова е приказна за млада сопруга и идна мајка. Кога Мери сфаќа дека носи дете кое ќе го смени светот, таа ги открива својата внатрешна сила, верба и елеганција.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.