рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(100 гласови)

Содржина

Агент 47 е елитен, генетски приспособуван атентатор кој многу се гордее со својата работа. Неговата смртоносна грациозност, смирен истрел и невидена прецизност му служат за да стане еден од најбараните атентатори на светот. Но, кога убиецот кој нема совест се соочува со неочекуван развој на настаните, целиот негов поглед на реалноста почнува да се менува. На задача во која треба да го убие рускиот претседател, Беликоф (Улрих Томсен), Агент 47 се наоѓа неподготвен поради појавувањето на двојници на претседателот. Кога атентаторот од висок профил го привлекува вниманието на моќни разузнавачки организации како ЦИА и Интерпол, агентот Мајк Витер (Дугреј Скот) е испратен да го смири Агент 47. Во меѓувреме, една мистериозна руска проститутка по име (Олга Куриленко) влегува во животот на Агент 47, предизвикувајќи го меланхоличниот убиец да стане преплавен со емоции кои порано му беа непознати.

Слики

Платен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиецПлатен убиец

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
 • Италијанска работа (2003)

  image
  План је био без мане, његово извршење савршено, Чарли Крукер је извео злочин свог живота у Венецији. Уживајуќи на Алпима у благодетима добро обављене пљачке,...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.