poster

Умри некој друг ден

Die Another Day (2002)

акција, авантуристички, трилер | Обединетото Кралство, САД, Шпанија, Исланд
Режисер: Lee Tamahori

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.24/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

Џејмс Бонд (Пирс Броснан) е испратен да ја истражи врската меѓу севернокорејски терорист и мистериозен милијардер чиј бизнис се дијаманти. Но неговата тајна е ѓаволско оружје што може да го турне светот на колена!
Џејмс Бонд (Пирс Броснан) дава сè од себе во ова адреналинско патување низ светот! Кога неговата мисија е саботирана, Бонд се наоѓа заробен од непријателот и напуштен од страна на МИ6. Одлучен да се одмазди, Бонд се соочува со згодна шпионка (Хали Бери), студена агентка (Розамунд Пајк) и мистериозен милијардер (Тоби Стивенс) чиј бизнис се дијаманти. Но неговата тајна е ѓаволско оружје што може да го турне светот на колена! Во овој филм играат и Рик Јун и Џуди Денч.

Слики

Умри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг денУмри некој друг ден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (2019)

  четврток
  image
  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата...
 • Средба (2016)

  четврток
  image
  Рацхел, јевреско-амерички лекар и Јаке, арапско-амерички владин бирократа, креќу у потеру по Блиском истоку покушавајуќи решити мистериозну смрт Рацхеловог брата,...
 • Солт (2010)

  четврток
  image
  Евелин Солт (Анџелина Џоли) е агент на ЦИА, кој се има заколнато дека ќе ја извршува својата должност и дека ќе биде верен на татковината. Кога е обвинета од еден...
 • Ент-мен (2015)

  четврток
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.