poster

Scorn

Scorn (2000)

Режисер: Sturla Gunnarsson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Прича о осамнаестогодишњем Дарену Хунемаму, који је ангажовао двојицу својих другова да убију његову мајку и баку, како би он наследио њихово богатство. Прича је заснована на истинитом догаѓају који се десио у Британској Колумбији...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шангај (2010)

  денес
  image
  Драма од периодот на 40-те во која еден американски емигрант, кој се враќа во Шангај во месеците пред Перл Харбор, за истрагата на смртта на еден пријател, се...
 • Единаесетмината на Оушн (2001)

  денес
  image
  Џорџ Клуни, Мет Дејмон, Бред Пит, Џулија Робертс и Дон Чидл одат во акција за да го извршат најсофистицираниот и најсмелиот грабеж во Лас Вегас. Помалку од 24...
 • Семово лето (1999)

  денес
  image
  Истинита прича о првом њујоршком серијском убици захваљујуќи медијима обележила је лето 1977 Те године Њујорк је био место сукоба двеју култура, трендова,...
 • Панична соба (2002)

  денес
  image
  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.