poster

Потфат и слава

The Work and the Glory (2004)

Режисер: Russell Holt
FilmBox Stars RS | среда | 13:10

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 4/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк. Обидувајќи се да си пронајде место во јасно дефинираните општествени структури во новата средина, Стидовите откриваат дека луѓето кои што ги ангажирале за подготовка на обработливото земјиште, се всушност една од страните во верски конфликт кој може да доведе до распаѓање на семејството. Двајцата браќа Стид се борат да ја придобијат ќерката на еден богат трговец и ги поддржуваат спротивставените страни. Иако семејството упорно се обидува да ги смири избувнатите страсти, наскоро ќе се покаже дали ќе победи лојалноста кон семејството и вистината.

Слики

Потфат и славаПотфат и слава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Phantom Father (2011)

  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
 • Боите на љубовта (2021)

  image
  Кога библиотекарката Тејлор Харис одеднаш ја губи работата, таа се сели назад во нејзиниот мал роден град во Монтана. Таму таа се вклучува во борбата да го спаси...
 • Крајот на една афера (1999)

  image
  По љубовната афера, писател и сопругата на неговиот најдобар пријател случајно повторно се среќаваат и тогаш се разгорува неговата опседнатост со неа. Во главните...
 • Излазак сунца (1927)

  image
  Привлачна жена из града завела је млада фармера те му предложи да утопи своју дражесну супругу у језеру приликом пута у град. Он то и покуша, али емоционално...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.