СОДРЖИНА

„Паркленд“ ги прераскажува хаотичните настани во Далас на 22 ноември 1963 г. кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди. Филмот раскажува вистинска приказна за луѓето зад сцената на еден од најистражуваните настани во историјата.
Прераскажувајќи ги хаотичните настани кои се случија во Далас на 22 ноември 1963 г., кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди, „Паркленд“ ги спојува заедно приказните не неколку обични луѓе кои одеднаш се наоѓаат во невообичаени околности: младите лекари и сестри во болницата Паркленд; шефот на тајната служба во Далас; еден случаен камерман кој го снимил она што ќе стане најгледан и најистражуван филм во историјата; агентите на ФБИ кои речиси ќе го фатеа убиецот; братот на Ли Харви Освалд, оставен да се справува со скршеното семејство; и тимот за обезбедување на Џ.Ф.К., кои станаа сведоци на смртта на претседателот и на растот на моќта на потпретседателот Линдон Џонсон во земјата чија невиност беше засекогаш изменета.

Слики

ПарклендSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionTerranoaTerranoaTerranoaПарклендПарклендПарклендПарклендПаркленд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Добриот пастир (2006)

  image
  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата...
 • Исповеди (2016)

  image
  Се одржува состанок на Г8 во луксузнен хотел на германското крајбрежје. Најмоќните економисти во светот се состануваат за да донесат важни одлуки кои во големи...
 • Џаспер Џоyнс (2017)

  image
  Сред вечер, во жешкото лето 1969 година, Чарли е разбуден од одметникот Џаспер Џоунс. Џаспер го носи длабоко во шумата и му покажува нешто што засекогаш ќе му го...
 • Кинескиот кварт (1974)

  image
  Во оваа длабока приказна за корупција, убиство и секс која се одвива во Л.А. во 1930-тите, Џек Николсон е приватен детектив вовлечен во бизарен случај со убава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.