СОДРЖИНА

„Паркленд“ ги прераскажува хаотичните настани во Далас на 22 ноември 1963 г. кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди. Филмот раскажува вистинска приказна за луѓето зад сцената на еден од најистражуваните настани во историјата.
Прераскажувајќи ги хаотичните настани кои се случија во Далас на 22 ноември 1963 г., кога беше убиен претседателот Џон Ф. Кенеди, „Паркленд“ ги спојува заедно приказните не неколку обични луѓе кои одеднаш се наоѓаат во невообичаени околности: младите лекари и сестри во болницата Паркленд; шефот на тајната служба во Далас; еден случаен камерман кој го снимил она што ќе стане најгледан и најистражуван филм во историјата; агентите на ФБИ кои речиси ќе го фатеа убиецот; братот на Ли Харви Освалд, оставен да се справува со скршеното семејство; и тимот за обезбедување на Џ.Ф.К., кои станаа сведоци на смртта на претседателот и на растот на моќта на потпретседателот Линдон Џонсон во земјата чија невиност беше засекогаш изменета.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionTerranoaTerranoaTerranoaПарклендПарклендПарклендПарклендПарклендПарклендПарклендПаркленд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  денес
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  денес
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  денес
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.