СОДРЖИНА

Една млада жена (Натали Дормер) ја бара својата сестра близначка во една злогласна јапонска шума под планината Фуџи каде што изгубените души одат да се самоубијат. Со помош од еден американски водич, таа навлегува во срцето на шумата.
Хорор-филм за натприродното што се одвива во шумата Аокигахара, вистинско место во Јапонија, каде што луѓето одат да им стават крај на своите животи. Една млада Американка (Натали Дормер) пристигнува во потрага по својата сестра близначка која таинствено исчезнала. И покрај предупредувањата од сите да не „застранува од патеката“, Сара се осмелува да влезе во шумата за да ја открие вистината за судбината на нејзината сестра, но се соочува со разбеснетите и измачени души на мртвите кои го демнат секого што ќе им се најде на патот.

Слики

Ужасна шумаУжасна шумаУжасна шумаУжасна шумаУжасна шумаУжасна шумаУжасна шумаУжасна шума

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • То долази (2014)

  денес
  image
  Један од најбољих хорор филмова последњих година! Након односа са својим дечком, 19-годишња Џеј почиње да проживљава чудне визије и непрестано има осеќај као да...
 • Туристи (2006)

  денес
  image
  Одмор групе младих људи претвара се у ноќну мору, након квара аутобуса којим су кренули на путовање кроз Бразил. Без превозног средства принуѓени су да се сналазе...
 • Позив (2020)

  денес
  image
  Страшна прича о смрти која се догодила у јесен 1987. г. Након трагичне несреќе, група пријатеља из малог места мора да преживи ноќ у куќи злокобног пара. И креќу...
 • На рубу разума (2013)

  денес
  image
  Среќни брачни пар ишчекује долазак свог првог детета, али жена због проблема са халуцинацијама пије лек који ќе јој исте смањити, али она се боји да ли тај лек...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.