poster

Јастог

The Lobster (2015)

Драма, Pоманса, Комедија, Hаучна фантастика, Трилер, Mистерија | Ирска, Обединетото Кралство, Грција, Франција, Холандија, САД, Белгија
Режисер: Yorgos Lanthimos

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(14 гласови)

Содржина

„Јастог“ е љубовна приказна со малку црн хумор каде што наоѓањето љубов е прашање на живот и смрт. Љубовната приказна се одвива во блиската иднина каде што луѓето без партнер, во согласност со градските закони, се апсат и се носат во Хотелот. Таму мораат да си најдат партнер во рок од 45 дена. Ако не успеат, ги претвораат во животно што самите ќе си го изберат и ги пуштаат во шумата. Еден очаен маж бега од хотелот во шумата, каде што живее бунтовната група наречена „Самци“ и се вљубува, иако тоа ги прекршува правилата.

Слики

ЈастогЈастогЈастогЈастогЈастогЈастогЈастогЈастогЈастогЈастог

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Човекот-птица (2014)

  image
  „Човекот-птица“ или („Неочекуваната доблест на незнаењето“) е црна комедија која ја раскажува приказната за еден актер (Мајкл Китон), познат по улогата на еден...
 • П.С. Те сакам (2007)

  image
  Млада вдовица дознава декан нејзиниот сопруг ѝ оставил 10 пораки што ќе ѝ помогнат да ја преброди болката и да започне нов живот.
 • Напумпана (2007)

  image
  Велат, спротивностите се привлекуваат, а за Бен и Алисон привлечноста важела само една вечер. По два месеца и неколку тестови за бременост, тргаат на забавно,...
 • Свадбата на мојот најдобар пријател (1997)

  image
  Џулија Робертс блиста у улози Џулс Потер која читавог живота бежи од озбиљног везивања али изненада схвата да је заљубљена у свог најбољег пријатеља Мајкла: Само...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.