Оценка на корисникот: 7.6/10
(179 гласови)

СОДРЖИНА

Документарни филм о најбољим холивудским мјузиклима 1970-их година...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џастин Бибер: Верувај (2013)

  image
  Животот на Џастин Бибер на сцената и зад неа, за време на неговиот подем кон ѕвездите. Овој неверојатен филм ќе ви даде интимен поглед на турнејата Believe на...
 • Проект Гринлоу: Обид да се контролира гравитацијата (2016)

  image
  Иако гравитацијата е фундаментална сила што нѐ држи за Земјата и го држи универзумот, сѐ уште не ја разбираме целосно. Низ целиот свет научниците и инженерите се...
 • Атенборо и џиновскиот диносаурус (2016)

  image
  Откривањето на веројатно најголемото суштество кое чекорело по Земјата, најдено длабоко во јужноамериканската пустина ја поттикнува најголемата предисториска...
 • Into the Arctic (2011)

  image
  For years, artist Cory Trepanier has explored and painted some of the most wild places in Canada. Few have walked into these landscapes. Even fewer have captured...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.