СОДРЖИНА

Руди и неговиот цимер од ќелијата, Ник, наскоро треба да излезат од затвор. Откако Ник загинува во еден затворски бунт, Руди излегува на слобода, а пред затворот го чека Ешли, девојката со која Ник се допишувал, но никогаш не се запознал. Руди го презема идентитетот на Ник, но набргу се наоѓа во ситуација да мора да ограби едно казино заедно до братот криминалец на Ешли.

Слики

Грабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетиетоГрабеж на столетието

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Hasta el cielo (2020)

  image
  A commentary on Spanish society dressed as a thriller about the misadventures of a gang of young petty criminals after the real estate crash.
 • Замена (2021)

  image
  Шпанија, 1982. Млад цврст полицаец е вклучен во истрага на необично убиство на неговиот претходник во мал крајбрежен град. Истрагата го води до група стари...
 • Скриена камера (2007)

  image
  Кога новинарот, добитник на Пулицеровата награда, ќе стане жртва на масовно убиство во хотелска соба во Барселона, независниот репортер, Ден Ковакс, брат на...
 • Колт 45 (2014)

  image
  Акциони трилер жанровског редитеља, белгијанца Фабриса ду Вела, снимљен у Француској, у маниру старих добрих француских крими филмова Алана Корноа и Мелвила. У...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.