poster

Приказната за Рики Боби

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006)

Режисер: Adam McKay

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6.52/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Сензацијата на „Наскар, Рики Боби (Вил Ферел) е национален херој поради неговиот став за „победа по секоја цена. Тој и неговиот верен тркачки партнер и пријател од детството Кал Ноутон Јуниор (Џон К. Рајли) се бестрашна двојка и нивните обожаватели ги викаат „Гром и „Молња поради нивната способност да ги освојат првото и второто место во толку многу трки, но Кал секогаш е на второто место. Кога францускиот возач на „Формула 1, Жан Жирард (Саша Барон Коен) ги предизвикува „Гром и „Молња за првото место во „Наскар, Рики Боби мора да се соочи со сопствените демони и да се бори против Жирард за правото да биде познат како најдобар возач во светот на трките.

Слики

Приказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики БобиПриказната за Рики Боби

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Even so (1989)

  петок
  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
 • Студенткиња (1988)

  петок
  image
  Валентајн је студенткиња која спрема испит из књижевности и нема времена за љубав. Упознаје Едуарда, ноќног музичара који се заљубљује у њу. Пар раздвајају њихови...
 • Развод на одреѓено време (1986)

  петок
  image
  Проблеми савременог живљења једне породице исказани на комичан начин кроз брачне згоде и незгоде, љубавне неспоразуме, развод због стана, авантуре на летовању
 • Сирена у Паризу (2020)

  петок
  image
  Гаспар је један од власника ресторана Флоwербургер и увек су га привлачиле певачице, али остао је сломљеног срца. Због тога је одустао од љубави и више не жели да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.