poster

Маза и Луња 2: Авантурата на Палавко

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2001)


рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Барајќи слобода и вистински кучешки живот, синот на Маза и Луња бега за да ѝ се придружи на една дружина од кучиња скитници. Иако ја наоѓа авантурата што ја бара, Скамп посакува да се врати дома кај своите сакани.
Споделете ја магијата во продолжението на омилената класика на „Дизни“. „Маза и Луња 2: Авантурата на Палавко“ е топла приказна со нова генерација урнебесни кучешки ликови, како и со Џок, Трасти и сите ликови што ги сакате! Палавото кутре на Маза и Луња, Скамп, секогаш седи во куќичката за кучиња. Сега тој посакува да тргне во некоја авантура! Скамп се здружува со уличните кучиња, меѓу кои се и неговиот идол Бастер, како и слатката Енџел. Дали Скамп ќе го избере слободниот живот со своите другари или ќе го задржи удобниот живот што го има дома?

Слики

Маза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на ПалавкоМаза и Луња 2: Авантурата на Палавко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  недела
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
 • Магичниот костим за Николас (2020)

  недела
  image
  Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот...
 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом (2011)

  недела
  image
  Дејв и верверичките уживаат во забавата на луксузното крстосување, но нивниот одмор тргнува во неочекувана насока, до еден остров, што го нема на мапите. Сега,...
 • Капетан Сабљозуби и магични дијамант (2019)

  недела
  image
  Смртоносни господар џунгле Мага Кахн и његова зла краљица, Сирима, напокон су се домогли Магичног дијаманта. Круже гласине да током пуног месеца, дијамант...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.