рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 7.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Радикалниот научник Виктор Франкенштајн и неговиот брилијантен штитеник Игор Штраусман споделуваат благородна визија да му помогнат на општеството преку истражувањето за бесмртноста. Но, експериментот на Виктор има ужасни последици.
Даниел Редклиф и Џејмс Мекавој играат во ова динамично и возбудливо прераскажување на легендарната приказна. Радикалниот научник Виктор Франкенштајн (Мекавој) и неговиот исто толку брилијантен штитеник Игор Штраусман (Редклиф) споделуваат благородна визија да му помогнат на човештвото преку револуционерното истражување за бесмртноста. Но, експериментите на Виктор одат предалеку, а неговата опсесија има ужасни последици. Само Игор може да го врати својот пријател од работ на лудилото и да го спаси од неговата монструозна творба.

Слики

Виктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор Франкенштајн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Boys of Abu Ghraib (2014)

  петок
  image
  An American soldier deployed at Abu Ghraib finds himself behind the walls of the infamous Hard Site, where he develops a secret friendship with an Iraqi detainee.
 • Експеримент (2001)

  петок
  image
  У почетку се чинило као лака, а сјајна зарада: знанственици су расписали натјечај за покус у којему двадесеторо људи треба провести два тједна у умјетно створеној...
 • Додека умирав (2013)

  петок
  image
  Филмот е базиран на безвремената литературна класика „Додека умирав на Вилијам Фолкнер и претставува хроника на животниот пат на семејството Бадрен. Тие ќе тргнат...
 • Писмо - Глава (1983)

  петок
  image
  Филм из савременог живота урбане средине. Главни јунак је Баја, младиќ из херцеговачког села, који после војске остаје да живи у Сарајеву. Запошљава се као радник...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.