СОДРЖИНА

Радикалниот научник Виктор Франкенштајн и неговиот брилијантен штитеник Игор Штраусман споделуваат благородна визија да му помогнат на општеството преку истражувањето за бесмртноста. Но, експериментот на Виктор има ужасни последици.
Даниел Редклиф и Џејмс Мекавој играат во ова динамично и возбудливо прераскажување на легендарната приказна. Радикалниот научник Виктор Франкенштајн (Мекавој) и неговиот исто толку брилијантен штитеник Игор Штраусман (Редклиф) споделуваат благородна визија да му помогнат на човештвото преку револуционерното истражување за бесмртноста. Но, експериментите на Виктор одат предалеку, а неговата опсесија има ужасни последици. Само Игор може да го врати својот пријател од работ на лудилото и да го спаси од неговата монструозна творба.

Слики

Виктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор ФранкенштајнВиктор Франкенштајн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изузетак (2016)

  денес
  image
  СС капетан (Јаи Цоуртнеy) бива додељен као шеф безбедности последњег немачког цара, Вилхелма ИИ (Цхристопхер Плуммер), који је морао да абдицира и чак напусти...
 • Шест минути до полноќ (2020)

  денес
  image
  Еди Изард и Џуди Денч играат во овој шпионски трилер што се одвива пред Втората светска војна и е инспириран од вистински настани. Англиското школо за германски...
 • Живети (1994)

  денес
  image
  Епска прича о животу брачног пара, Фугуи и Јиазхен, кроз чији се живот преламају велики политички догаѓаји у Кини. Радња почиње 1940. кад Фугуи, син из имуќне...
 • Дванаести човек (2017)

  денес
  image
  Истинита прича из времена Другог светског рата, о Јану Балсруду, једном од дванаест саботера који су послати 1943. из Енглеске у Норвешку, под нацистичком...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.