СОДРЖИНА

Vitez Rasti ne liči ni na jednog viteza kog ste do sada upoznali. Živi u svetu gde je sve sastavljeno od ostataka raznih mašina, uređaja i alatki, a i on je, zapravo, pomalo rasklimatan spoj recikliranih delova.
Vitez je u avanturi svog života: samo što se ispunio njegov san da osvoji veliki turnir, lažno je optužen za krađu. Lišen viteške časti i dvora, on pokušava da se iskupi i povrati srce svoje devojke. Može li pobediti zlog princa i sačuvati svoje carstvo?

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 85 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рубен Бранд - Колекционерот (2018)

  денес
  image
  Психотерапевтот Рубен Бранд страда од насилни ноќни мори инспирирани од легендарните уметнички дела. Тој ангажира четири свои пациенти, крадци експерти, да ги...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Потрагата по Немо (2003)

  денес
  image
  Во „Потрага по Немо, создадена од добитниците на „Оскар и создавачите на „Приказна за играчките и на „Чудовишта, ќе сретнете живописни ликови што ќе ве однесат во...
 • Ледена доба: Поместување на континентите (2012)

  денес
  image
  Опседнатоста со желади на Скрат предизвикува континентална катастрофа, која Мени, Диего и Сид ги носи во нова авантура. Користејќи санта мраз како брод, тие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.