poster

Perry Mason: The Case of the Lost Love

Perry Mason: The Case of the Lost Love (1987)

Режисер: Ron Satlof

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.9/10
(186 гласови)

СОДРЖИНА

An old flame of Mason's is one of those being considered to fill a vacated government position. Now, her husband's approached by a man who says he knows his wife's secret and that if this secret should ever get out, her appointment might not push through. So, he offers to sell the information he has to him. So, when he goes to him, he finds him dead, and he is arrested for the crime and placed on trial, and Perry's asked to defend him. And Perry also suspects that the dead was hired by one of his friend's friends to steal the evidence of her secret so that they could expose it and sabotage her appointment, and in all likelihood is the killer.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вистински убиства: Мистериите на Аурора Тигарден (2015)

  image
  Една членка на клубот на Аурора е убиена на начин што морничаво наликува на убиството за кое требал да расправа клубот, па Аурора мора да го најде убиецот.
 • Мистерии на гаражната распродажба: Убиство на плажата (2017)

  image
  Ени Винтерс веќе долги години купува антиквитети од Џенифер, а кога нејзиниот сопруг е најден мртов на плажа, изгледа како да умрел во несреќа. Но Ени не верува...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Смрт на Нил (2022)

  image
  Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.