СОДРЖИНА

Барбие глуми Лумину, сирену која има моц́ да контролише бисере. Весела и креативна, Лумина ради у салону за сирене и прави феноменалне фризуре. А када се Лумини укаже прилика да присуствује краљевском балу, њени пријатељи је дотерају тако што је обуку у хаљину које се ни принцеза не би постидела. На балу, зликовци покушавају да преузму власт над краљевством, а Лумина у себи проналази неочекивану моц́ која доказује да је она много више од фризерке.

Слики

Барби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцезаБарби: Бисерна принцеза

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скуби Ду! (2020)

  денес
  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Шрек (2001)

  денес
  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Паранорман (2012)

  денес
  image
  У градиќу Блајт Холоу, Норман Бабкок је дечак који може да прича са мртвима, али нико осим његовог ексцентричног новог другара Нила не верује да је његова...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.