poster

Сноуден

Snowden (2016)

биографија, криминалистички, драма, трилер | Франција, Германија, САД, Обединетото Кралство
Режисер: Oliver Stone
Pickbox TV | 1.10.22 | 21:35

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.29/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Разочаран од разузнавачките агенции, врвниот аналитичар Едвард Сноуден дава отказ од Агенцијата за национална безбедност (НСА). Тој е запознаен со фактот дека се собираат огромни количини податоци од дигиталните комуникации, не само од странските влади и терористичките групи, туку и од обичните Американци. Кога Сноуден одлучува да ги пушти тајните информации во јавност, за некои луѓе тој станува предавник, а за некои херој и бегалец од законот.

Слики

СноуденСноуденСноуденСноуденСноуденСноуденСноуденСноуденСноуден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Американски гангстер (2007)

  image
  Неговата истрага главно е сконцентрирана на огромната хероинска империја изградена од црномурест дилер на дрога (Дензел Вашингтон) кој увезува огромни количества...
 • Тајните на петтиот сталеж (2013)

  image
  Филмот ја следи приказната за Викиликс и за Даниел Берг (Даниел Брул) и Џулијан Асанж (Бенедикт Камбербеч). Контроверзна приказна за почетоците на Викиликс со...
 • Ѓаволски јазол (2013)

  image
  Филм Тајна језера Ѓавоља Јазбина снимљен је према истинитим догаѓајима из 1993. г. и истоименој књизи Маре Леверит. Језива мистерија окружује окрутно убиство...
 • Граѓанката Џејн (2009)

  image
  Џејн Александер, привлечна жена од Сан Франциско ужива во удобниот живот на Пацификот со мажот што го сака, згодниот, хармизатичен Том ОДонел. Идиличниот живот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.