СОДРЖИНА

Градиќ Росе Цреек налази се под смртоносном контролом индустријалиста Бартхоломеwа Богуеа, па очајни граѓани затраже помоќ седморице одметника, ловаца на главе, коцкара и унајмљених револвераша. Док припремају град на крвави обрачун за који знају да ќе кад-тад уследити, седморица плаќеника на крају се неќе борити искључиво за новац веќ и за нешто пуно вредније...

Слики

Седморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанственихFoto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Седморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанственихFoto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Седморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанственихFoto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / © 2016 Metro-Goldwyn-Mayer Pictures Inc. and Columbia Pictures Industries, Inc.Седморица величанственихСедморица величанственихСедморица величанствених

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  денес
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  денес
  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Assassination (2015)

  денес
  image
  Korea in the year 1933, the country is occupied by the Japanese army. Many warriors of the resistance where forced into the exile in China. Now they are trying to...
 • Борба без правила (2005)

  денес
  image
  Џек Северино го губи памтењето и единствено што препознава е бруталниот свет на борбите во кафез. Но, кога ќе дојде време да се соочи со минатото, Џек сфаќа дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.