СОДРЖИНА

Херојскиот акционен трилер „Најдобрите часови е неверојатна вистинита приказна за најголемото спасување во историјата на крајбрежната стража. На 18 февруари 1952 година една огромна бура ја удрила Нова Англија и градовите по источното крајбрежје, оштетувајќи ги бродовите што се нашле пред нејзиниот пат, меѓу кои бил и „СС Пендлтон, нафтен танкер кој се движел кон Бостон, а кој бил буквално распарчен на половина по што повеќе од 30 морнари биле заробени на бродот што тоне.
Како виш офицер на бродот, помошникот-инженер Реј Сиберт наскоро сфаќа дека тој треба да го предводи исплашениот екипаж и да ги инспирира луѓето да ги остават настрана своите разлики и да работат заедно за да се извлечат од една од најголемите бури во историјата. Во меѓувреме, како што стигнуваат вестите за бурата до станицата на крајбрежната стража во Чатам, Масачусетс, офицерот Даниел Клаф наредува смела операција за спасување на морнарите. И покрај тешките услови, четворица мажи, предводени од капетанот Берни Вебер, тргнале на дрвен чамец за спасување со слаб мотор и со речиси никакви средства за навигација, соочувајќи се со смрзнувачки температури, со огромни бранови и со силен, урагански ветер.

Слики

Најдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часовиНајдобрите часови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Курир (2019)

  image
  Film about the lead up to the Polish uprising against German occupation at the end of the Second World War.
 • Воен брод Индијанаполис: Последното поглавје (2016)

  image
  У току Другог св. рата, морнарички војни брод, подморница „Индијанаполис тајно је превезла једну од две атомске бомбе која је могла да оконча рат. Јапанци су...
 • Мрежа за грабеж (2015)

  image
  Кога ќе дознаат дека ќерка им е киднапирана, оператерката во позивниот центар 911 Памела и нејзиниот отуѓен сопруг, полицаецот Џереми немаат друг избор освен да...
 • Поткажувач (2013)

  image
  Сопственикот на градежна фирма Џон Метјуз (Двејн Џонсон) дознава дека син му, со кого не живеат заедно, е уапсен за поседување дрога и, наместо на факултет, ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.