СОДРЖИНА

Најновија филмска адаптација романа Марка Твена о авантурама Тома Сојера и Хаклбери Фина. Том Сојер и Хаклбери Фин су били сведоци убиства на гробљу, али склапају пакт да никада никоме не кажу шта су видели. Али, након што доброќудни Маф Потер буде окривљен за то убиство, њих двојица одлучују да пронаѓу правог убицу...

Слики

Том Сојер и Хаклбери ФинТом Сојер и Хаклбери ФинТом Сојер и Хаклбери ФинТом Сојер и Хаклбери ФинТом Сојер и Хаклбери Фин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тројцата мускетари (2011)

  денес
  image
  Импулсивниот и млад Д’ Артањан (Логан Лерман) ги здружува силите со тројцата одметнати мускетари (Метју Мекфајден, Лук Еванс и Реј Стивенсон), во оваа преработка...
 • Ловец на глави (2010)

  денес
  image
  Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол...
 • Скриена камера (2007)

  денес
  image
  Кога новинарот, добитник на Пулицеровата награда, ќе стане жртва на масовно убиство во хотелска соба во Барселона, независниот репортер, Ден Ковакс, брат на...
 • Catfight (2016)

  денес
  image
  In this dark, gritty, mean-spirited, but well-made comedy-drama, Veronica (Sandra Oh) is an superficial, entitled housewife dealing with her home life. Ashley...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.