СОДРЖИНА

Легенда о Фантому настала је пре четири века, када је један дечак присуствовао убиству на пучини. Пирати братства Сенг сурово су убили његовог оца. Испливавши на обалу у близини Бенгала џунгле, дечак се заклео да ќе се осветити и борити против пирата, суровости и неправде у свим облицима. Тај дечак био је први Фантом и створио је тајну традицију која се преносила са оца на сина 20 генерација. Нико није разумео како је Фантом успео да живи тако дуго и веровало се да је бесмртан. Назвали су га "Дух који хода". У средишту острва Бенгала скривене су тајне за које можемо само претпостављамо да постоје. Три лобање са Туганде - од ретког црног жада, сребра и злата - су реликвије непроцењиве вредности и велике моќи. Према легенди, оне су енергетски извор хиљаду пута веќи од свега што је познато човеку. Уколико би их један човек нашао и саставио, њихова моќ прешла би на њега. Немилосрдни Ксандер Дрекс и крвожедно братство Сенг пирата желе да доѓу до лобања. Али њихова потрага одвешќе их дубоко у мистериозне џунгле Бенгала којима влада маскирани заштитник – Фантом.

Слики

ФантомФантом

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.