СОДРЖИНА

За повеќето жители на Њујорк, 9/11 е ден кога се случи „крај на светот“ или барем тие така го гледаат тоа. Ништо немаше смисла... Ни за Џејк, млад новелист кој сака да се докаже како спортски новинар кој секогаш постапува правилно... А ниту за неговиот најдобар другар Ендру, брокер од Вол Стрит кој ужива да пие и живее за да се забавува. Кога насилниот Ендру ќе го одведе Џејк на ноќна авантура, одвојувајќи го од машината за пишување, нема да помине многу време додека да сфати дека во води на закопот на татко му во Охио. Но, Ендру ќе го направи истото што и секогаш, ќе избега за време на службата. Џејк пак е тој што мора да ги среди неговите работи. Судбината ќе стави крај на нивното пријателство. Ниеден од нив не знае што сака, но и двјцата ќе сфатат дека некогаш треба да се изгубиш за да го најдеш тоа што го бараш.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луси на небото (2019)

  денес
  image
  Луси Кола е силна жена чија решителност како астронаут ја носи во вселената, каде што е длабоко трогната од трансцендентално искуство. Кога се враќа дома, светот...
 • Рад на црно (1982)

  денес
  image
  Пољски предузимач, Новак, води групу радника у Лондон да би обавили јефтино посао за владиног службеника смештеног тамо, а он мора да води рачуна о пројекту и...
 • Прошетка за паметење (2002)

  денес
  image
  Ландон Картер е главниот фраер во средното училиште „Бофорт“ сѐ додека шегите на сметка на новиот ученик Клеј не се претворат во трагедија. Откако Клеј е сериозно...
 • Осликани вео (2006)

  денес
  image
  Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.