рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 4.5/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Специјални агент, Леон С. Кенеди, одбија да послуша нареѓење својих надреѓених и покушава да уништи биолошко оружје, које се употребљава у зараќеној Европи.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подлиот јас (2010)

  денес
  image
  Приказна за еден од најголемите негативци во светот, кој го среќава својот најголем предизвик кога три деца влегуваат во неговиот живот. Во едно предградие...
 • Војник: издигање на кобрата (2009)

  денес
  image
  Од египетската пустина до длабочините на поларните ледени маси, елитната воена единица ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да...
 • Зоотропола (2016)

  денес
  image
  Во модерната „зоотропола“ во која живеат животни, полицајката Џуди Хопс е првата зајачица во полициските сили на градот. Таа добива шанса да го реши својот прв...
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.