СОДРЖИНА

Изузетно талентовани Том Конти добио је одличне критике и номинацију за Оскара за изванредну глуму у овој заједљивој сатири о снобовском животу интелектуалаца у предграѓу. Конти тумачи лик претерано наметљивог и насилног песника Гауана Макгланда, некада успешног уметника чији је таленат очигледно избледео. Макгланд није написао ни реч веќ пет година, а дане проводи у креветима туѓих жена, држеќи живописна предавања на колеџима Нове Енглеске, и крадуќи конобарски бакшиш у скупим ресторанима. То и није неки живот, али то је све што има, све док не упозна очаравајуќу Женеву Спофорд (Кели Макгилис).

Слики

Рубен, Рубен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Не во мојот двор (2020)

  image
  Црна комедија за нетолерантноста помеѓу толерантни луѓе. Мерви патува во родниот град во Финска, со нејзината германско-иранска девојка Ката за да се соочи со...
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
 • Спектакуларното сега (2013)

  image
  Приказна за средношколскиот журкаџија Сатер и за неговото неочекувано заљубување во атипичната „фина девојка“ Ејми. Додека Ејми сонува за иднината, Сатер живее за...
 • Заглавени во љубоив (2012)

  image
  Дејството го следи писателот Вилијам, којшто не може да ја преболи поранешната сопруга. Поради тоа, тој веќе 3 години не пишува. Има повремени средби со Триша,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.