СОДРЖИНА

Кон крајот на 19 век, Алфред, сопственик на канадска железничка индустрија, го праќа својот син Џејмс во Хонг Конг за да ги најде најдобрите кинески работници за изградба на пруга. Еден од работниците што ќе ги ангажира е сиракот по име Малиот Тигар, но тој не знае дека, всушност, се работи за девојка, која сака да си обезбеди подобра иднина...

Слики

Железниот пат 1 дел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The American Side (2016)

  денес
  image
  American Side, The
 • Кристална река (2008)

  денес
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Коридор зрцала (1948)

  денес
  image
  Човјек се заљубљује у предивну младу жену и почиње сумњати да ју је волио и у прошлом животу... Филм је настао према роману Цхриса Массиеја, а у филму дебитирају...
 • Наше мајке (2019)

  денес
  image
  Гватемала, 2018. Цела држава прати суѓење војницима који су изазвали граѓански рат. Сведочења жртава стижу једно за другим. Ернесто је млади форензички антрополог...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.