СОДРЖИНА

Во средниот век, Ерик и Џејсон го наоѓаат својот сонародник Малахи и го присилуваат да се врати во татковината. По неговото враќање, се покажува дека татко му на Малахи, кралот, е мртов, а нивните земји се целосно уништени. Наскоро Малхи се состанува со ловецот на вештерки, Крамер, кој го известува дека за уништувањето на посевите е одговорен сабатот на вештерките под раководство на злобната Црвена Кралица. Малхи заедно со Ерик, Џак, Крамер и четири воини-крадци тргнуваат во потрага по Црвената Кралица. Сепак, вештерка има огромна моќ и ја штити искусниот во битка, воинот Јозеф.

Слики

Град на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештеркиГрад на вештерки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хобит: Неочекувано патување (2012)

  image
  Првиот од трите филма заснован на ремек-делото на Џ.Р.Р. Толкин се одвива во Средната земја 60 години пред епската трилогија „Господар на прстените“ и го следи...
 • Хари Потер и каменот на мудроста (2001)

  image
  На својот 11-ти роденден, Хари Потер дознава дека тој е синот сирак на двајца моќни волшебници, а и самиот поседува уникатни магични моќи. Во „Хогвартс“, Хари ја...
 • Временски гусари (2020)

  image
  Када муња удари у украдени научни брод у током бекства, он нестане заједно с посадом и њиховом драгоценом мапом блага која је била на броду. Гурнути у вортекс,...
 • Мумијата (1999)

  image
  Како казна за убиството на фараонот Сети и за спиењето со неговата љубовница, египетскиот свештеник Имотеп бил мумифициран жив и бил проколнат. Но, во 1923 год....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.