СОДРЖИНА

Рајнхарт (Пол Њуман), цинична скитница, добија посао водитеља на десничарској станици WУСА у Њу Орлеансу. Рајнхарт је задовољан што преноси реакционарни став у етар, чак и кад се не слаже с њим. Рајнхарт схвата да су његово цинично отуѓење изазвали пријатељица Џералдина (Џоун Вудвард) и Рејни (Ентони Перкинс), комшија и проблематични идеалиста који је постао свестан WУСА-ине скривене и покварене намере. Кад догаѓаји почну неконтролисано да се одвијају, чак и Рајнхарт увиѓа да мора да заузме став.

Слики

WУСАWУСАWУСАWУСАWУСА

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  денес
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  денес
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  денес
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.