СОДРЖИНА

„Последните пет години е мјузикл за љубовна афера и брак што се одвиваат во период од пет години. Џејми Велерстајн (Џереми Џордан) е млад и талентиран писател кој се вљубува во надежната актерка Кејти Хајат (Ана Кендрик). Нивната приказна е раскажана речиси целосно преку песна. Сите песни на Кејти почнуваат на крајот од нивниот брак и се движат наназад во времето, до почетокот на нивната љубовна афера, додека песните на Џејми почнуваат на почетокот од нивната афера и се движат нанапред, до крајот на нивниот брак. Тие се среќаваат во центарот, кога Џејми ја запросува.

Слики

Последните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет годиниПоследните пет години

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рок на времињата (2012)

  image
  Уживајте во забавата и музиката од славните денови на рокенролот. „Рок на времињата“ ја раскажува приказната за провинцијалката Шери и за градското момче Дру, кои...
 • Слава (2009)

  image
  Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за...
 • Упознајте Џона Доа (1941)

  image
  Новинарка Ен Мичел добије отказ и доѓе на идеју да фалсификује писмо извесног незапосленог Џона Доа, који прети да ќе извршити самоубиство због друштвених...
 • Мајко мила! (2008)

  image
  Мерил Стрип води ѕвездена актерска екипа во оваа музичка прослава за мајките, ќерките и татковците и за вистинската љубов. Филмот е заснован врз на бродвејскиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.