poster

Потфат и слава, поделена куќа

The Work and the Glory III: A House Divided (2006)

Режисер: Sterling Van Wagenen
FilmBox Stars RS | 20.2.22 | 17:55

рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк. Обидувајќи се да си пронајде место во јасно дефинираните општествени структури во новата средина, Стидовите откриваат дека луѓето кои што ги ангажирале за подготовка на обработливото земјиште, се всушност една од страните во верски конфликт кој може да доведе до распаѓање на семејството. Двајцата браќа Стид се борат да ја придобијат ќерката на еден богат трговец и ги поддржуваат спротивставените страни. Иако семејството упорно се обидува да ги смири избувнатите страсти, наскоро ќе се покаже дали ќе победи лојалноста кон семејството и вистината.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изузетак (2016)

  четврток
  image
  СС капетан (Јаи Цоуртнеy) бива додељен као шеф безбедности последњег немачког цара, Вилхелма ИИ (Цхристопхер Плуммер), који је морао да абдицира и чак напусти...
 • Шест минути до полноќ (2020)

  четврток
  image
  Еди Изард и Џуди Денч играат во овој шпионски трилер што се одвива пред Втората светска војна и е инспириран од вистински настани. Англиското школо за германски...
 • Живети (1994)

  четврток
  image
  Епска прича о животу брачног пара, Фугуи и Јиазхен, кроз чији се живот преламају велики политички догаѓаји у Кини. Радња почиње 1940. кад Фугуи, син из имуќне...
 • Дванаести човек (2017)

  четврток
  image
  Истинита прича из времена Другог светског рата, о Јану Балсруду, једном од дванаест саботера који су послати 1943. из Енглеске у Норвешку, под нацистичком...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.