СОДРЖИНА

Заснован на една од најлудите вистинити приказни последниве години, „Кучиња на војната“ следи две момчиња (Џона Хил и Мајлс Телер) кои добиле договор од 300 милиони со Пентагон да ги снабдат со оружје сојузниците на САД во Авганистан.
Џона Хил и Мајлс Телер се во главните улоги во оваа „драмедија“, заснована на вистинита приказна што следи 20-нештогодишни корисници на марихуана од Мајами, кои искористуваат малку позната државна иницијатива за време на војната во Ирак која овозможува мали бизниси да понудуваат воени договори на САД. Почнувајќи од малку, тие земаат големи пари и наскоро живеат на висока нога. Но парот оди превисоко кога добиваат договор од 300 милиони УСД да ја наоружаат авганистанската војска – договор што ги прави партнери во бизнис со многу сомнителни луѓе, што секако излегува дека е владата на САД. Големиот комичар Тод Филипс (филмовите „Хенговер“) ја пишува, ја режира и ја продуцира (со Бредли Купер) оваа неверојатна вистинита приказна, заснована на една контроверзна статија во „Ролинг стоун“.

Слики

Кучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војнатаКучиња на војната

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скриени фигури (2016)

  денес
  image
  „Скриени фигури ја прикажува историјата за еден елитен тим од црни математичарки на НАСА кои помогнале Америка да ја победи вселенската трка со Советскиот Сојуз и...
 • Недопирливи (2011)

  денес
  image
  По една параглајдерска несреќа, богатиот аристократ Филип е врзан за својот дом. Тој го најмува Дрис како негувател. Дрис е млад маж од предградијата и неодамна...
 • Лав (2016)

  денес
  image
  Драма Лион је филм редитеља Гартха Дависа, заснована на истинитој причи и књизи Сарооа Бриерлеyа, А лонгWаy Хоме. Невероватна прича о петогодишњем индијском...
 • Компир сонува за Америка (2021)

  денес
  image
  Филмот го следи Компир, геј момче кое расте во растурениот Советски Сојуз, неговата мајка и нивното авантуристичко бегство во Америка. Оваа автобиографска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.