СОДРЖИНА

Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите госпоѓи-клиентки. Но, неговата најважна животна цел, неговата гордост и радост е Летиција - единствената ќерка која ја воспитува сам цели осумнаесет години. Сега наивно верува дека Летиција ќе отвори супер модерен фризерски салон. Но, Летиција се пријавила на аудицијата за филм и ја добила главната улога... нејзниот живот наскоро ќе се промени. Но, за нејзиниот татко тоа е вистинска катастрофа.

Слики

Надежна млада актеркаНадежна млада актеркаНадежна млада актеркаНадежна млада актеркаНадежна млада актеркаНадежна млада актеркаНадежна млада актерка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпијун лављег срца (2020)

  понеделник
  image
  Акциона комедија са Данијем Буном, познатом по комедијама „Породица из ноќне море“ и „Шкртица“ у главној улози. Филм прати Ромена, психолога који је фасциниран...
 • Дете по секоја цена (2018)

  понеделник
  image
  Иронично истраживање озбиљне теме - потешкоќа са којима се сусреќе пар у својим четрдесетим годинама у намери да постану родитељи.
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  понеделник
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
 • Холмс и Вотсон (2018)

  понеделник
  image
  Легендарниот детектив Шерлок Холмс и неговиот партнер д-р Вотсон се врќаат во овој комичен осврт на книжевната класика. Тие ги користат своите неверојатни умови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.