poster

Душкало во војна

Snuf de hond in oorlogstijd (2008)

Режисер: Steven de Jong
FilmBox Stars RS | 24.2.23 | 07:05

Оценка на корисникот: 6.7/10
(158 гласови)

СОДРЖИНА

Откако неговите родители беа убиени во бомбандирањето во втората светска војна, Том беше прате да живее со роднините на фарма во средна Холандија. Тој е тажен, лут и исплашен, навреден дека ќе мора да живее со неговиот чичко и стрина. Но кога Том ги зема Германскиот овчар, Сниф, да го одгледува, се се променува. Тој му ја дава целата негова доверба на Сниф и тие заено пробуваат да го достигнат најдоброто од животот иако нивното село е под Германска контрола. Со помошта на Сниф, Том спасува Холандски пилот кој бил соборен и ранет. Но, кога еден холандски нацистички соработник испраќа војници за да го најдат пилотот, тогаш треба Сниф и Том да го најдаат предавникот. Пилотот побегнува назад во својата единица и Сниф ги доведува војниците назад за да го ослободат градот. СНИФ ФЕРОЈОТ НА ВОЈНАТА е остварлив во два формати: Игран филм, а исто така е емитуван 4 пати по половина час.

Слики

Душкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војнаДушкало во војна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Nelly's Adventure (2016)

  image
  Nelly is with her parents on vacation in Romania. The 13-year-old girl will find new friends and experience the adventure of her life.
 • Волкот и лавот (2021)

  image
  По смртта на дедо ѝ, 20-годишната Алма одлучува да се врати во домот од детството - мал остров во срцето на прекрасните канадски шуми. Додека е таму, таа спасува...
 • Knight's Treasure (2012)

  image
  Four children free a mermaid, and in so doing must face an enemy and their fears.
 • ЛЕТЕЧКИОТ ЛИФТБОЈ (1998)

  image
  Филмот е врз основа на книгата на познатата холандска писателка Ени М.Г. Шмит. Спектакуларна приказна за Абелтје, интересн мал лифт-бој, којшто со стискање на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.