poster

Грешки од минатото

Past Sins (2006)

драма, трилер | Канада
Режисер: David Winning
FilmBox Extra RS | 17.4.23 | 00:30

Оценка на корисникот: 5/10
(110 гласови)

СОДРЖИНА

Дона Ериксон е работохоличка, адвокатка специјалист од областа на кривичното право и која има време исклучиво за себе. Се соочува лице в лице со својот амбициозен начин на живот кога раководена од инстинктот почнува да истражува случај на можно убиство пред повеќе од триесет години. Џенис Бредфорд, клиентката на Дона, е навидум пристојна домаќинка од добра приградска соседна населба. Но, кога нејзиното минато излегува на виделина, се покажува дека жената припаѓала на мирна протестна група која придонесла за смртоносно разнесување со бомба на извесен инвеститор. Џенис тврди дека тоа бил несреќен случај, а одлуката му припаѓа на судот. Минатите гревови ја прогонуваат Џенис Бредфорд, а нејзиното минато може да ја уништи иднината на нејзиното семејство. Дона мора да ја докаже невиноста на својата клиентка ослободувајќи ја од сите обвиненија, како и да ја поврати нејзината позиција на социјално свесна и одговорна граѓанка каква што впрочем и била. Заедно со својот поранешен сопруг, приватниот детектив Глен Гарисон, мора да го врати времето за да утврди дали клиентката е убиец или е единствената преживеана жртва на злосторството поврзано со смртоносен заговор...

Слики

Грешки од минатото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Закон на молкот (2012)

  image
  Кога ќе му го откријат вистинскиот идентитет, некогашниот политички активист бега со цел да им ја спаси иднината на своите ќерки и да се смири со сопственото...
 • Бескрајна бура (2022)

  image
  Додека се искачува на планината Вашингтон во Њу Хемпшир, искусна алпинистка (Наоми Вотс) одлучува да се врати назад пред да стигне до врвот зашто се приближува...
 • Песната на бувот (2009)

  image
  Приказна за младиот Роберт, кој ги напушта големиот град и бившата жена за да најде малку мир во малиот град. Одмор од проблемите наоѓа тајно посматрајќи една...
 • Сине, сине, што направи (2009)

  image
  Инспириран од едно вистинито злосторство, еден млад маж (Мајкл Шенон) се враќа од патување во Перу и почнува да искусува мистични настани кои го убедуваат да си...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.