poster

Грешки од минатото

Past Sins (2006)

драма, трилер | Канада
Режисер: David Winning
FilmBox Extra RS | понеделник | 22:45

рејтинг: 4.2/10

СОДРЖИНА

Дона Ериксон е работохоличка, адвокатка специјалист од областа на кривичното право и која има време исклучиво за себе. Се соочува лице в лице со својот амбициозен начин на живот кога раководена од инстинктот почнува да истражува случај на можно убиство пред повеќе од триесет години. Џенис Бредфорд, клиентката на Дона, е навидум пристојна домаќинка од добра приградска соседна населба. Но, кога нејзиното минато излегува на виделина, се покажува дека жената припаѓала на мирна протестна група која придонесла за смртоносно разнесување со бомба на извесен инвеститор. Џенис тврди дека тоа бил несреќен случај, а одлуката му припаѓа на судот. Минатите гревови ја прогонуваат Џенис Бредфорд, а нејзиното минато може да ја уништи иднината на нејзиното семејство. Дона мора да ја докаже невиноста на својата клиентка ослободувајќи ја од сите обвиненија, како и да ја поврати нејзината позиција на социјално свесна и одговорна граѓанка каква што впрочем и била. Заедно со својот поранешен сопруг, приватниот детектив Глен Гарисон, мора да го врати времето за да утврди дали клиентката е убиец или е единствената преживеана жртва на злосторството поврзано со смртоносен заговор...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Осунчана ноќ (2019)

  денес
  image
  Студенткиња сликарства Френсис одустане од престижног стана за сликаре како би се придружила свом дечку Роберту на његовом задатку у Јапану. Али Роберт извреѓа...
 • Мојата сестричка (2020)

  денес
  image
  Филмот ја следи Лиза, која се збогува со нејзините амбиции како драмски писател и со берлинската уметничка сцена и сега живее во Швајцарија со сопругот, кој води...
 • Роки 4 (1985)

  денес
  image
  Роки Балбоа (Силвестер Сталоне) е светски шампион во тешка категорија, но на сцената се појавува нов предизвикувач: Драго (Долф Лундгрен), висок 190 см и тежок...
 • Девојката во книгата (2015)

  денес
  image
  Приказна за преобразбата на една млада писателка кога минатото ѝ навлегува во сегашноста. Присилена да се соочи со тешките сеќавања и да донесе храбри одлуки, таа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.