СОДРЖИНА

Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен роднина од нејзината тетка Кристин со надеж дека тој ќе и’ помогне да го спречи конфискувањето на ранчот. Сепак, се појавува тинејџерот Џ.Т. Свинтон. Очајно и залудно се надеваат дека ќе го пронајдат богатството од Островот на шепотењата. Но, дали тоа богатство од граѓанската војна навистина постои? Одговорот лежи заробен во побожните желби на тетка Кристин. Во потрага по богатството и во трка со времето, тинејџерскиот пар исто така мора да го прочепка минатото на Кристин и да ги открие бројните романси, интриги и неверства кои траеле повеќе од само една генерација. Она што ќе го откријат засекогаш ќе ги промени нивните животи.

Слики

Островот на шепотењатаОстровот на шепотењатаОстровот на шепотењатаОстровот на шепотењатаОстровот на шепотењатаОстровот на шепотењатаОстровот на шепотењата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интерстелар (2014)

  вторник
  image
  Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со...
 • Народни херој Љиљан Видиќ (2015)

  вторник
  image
  Млади песник Љиљан Видиќ прикључује се партизанима и добија задатак да напише песму с којом ќе партизански бенд покушати да победи на националном такмичењу...
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Ostwind 2 (2015)

  денес
  image
  Summer vacation. Mika is overjoyed to see Ostwind again. But then she discovers strange wounds on the belly of Ostwind, for which no one has an explanation. Yet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.