рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер, 32 годишниот наследник Во Њу Јорк го наговорува својот татко да го купи Виламет Вестерн, доаѓа веднаш до судир помеѓи него и Џереми. Џереми е отпуштен од страна на Бред две години пред пензија и се претворува во лут, депресивен дедо. Кога 9 годишниот син на Бред, Џастин, воочува дека внукот на Џереми, Томсон, може да ја вози локомотивата, тој го киднапира него и неговиот омилен диносаурус. Џастин, Томас и уште 3 деца качуваат стар мотор за поправки и случајно се претвора во бегство со моторот кој предизвикува верижна реакција на настаните.

Слики

МашиновозачотМашиновозачот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • House of the Stone Monkeys (2014)

  image
  Two 10-year-old boys, who live in the same building, with a story that's set in 1982 and the present day.
 • Полеке (2003)

  image
  Топла приказна за растење заснована на најпродаваните книги на Гус Куијер за одлучната и убавата единаесетгодишна Полека. Полека живее во голем град и времето го...
 • The Secret Garden (2017)

  image
  Steampunk update of the classic tale by Frances Hodgson Burnett, with orphaned teen Mary Lennox discovering the magic and mystery of the secret garden.
 • Grandpa's Great Escape (2018)

  image
  Many years ago Grandpa was a World War II flying ace but sadly he is now suffering from Alzheimer's disease, and when his family can no longer look after him he...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.