poster

Граѓанинот Двејн

Citizen Duane (2006)

комедија | Канада
Режисер: Michael Mabbott
FilmBox Stars RS | 28.12.21 | 18:00

рејтинг: 5.1/10

СОДРЖИНА

Двејн Белфор е тинејџерската верзија на Дон Кихот, роден во фамилија полна со неуспеси. Она што започнува како обично школско ривалство наскоро излегува од контрола кога Двејн одлучува да се кандидира за градоначалник во малото градче, Риџвеј. Ако тој успее, не само што ќе мора да ги порази богатите жители, туку и својата неадекватност, јавна перцепција и историја.

Слики

Граѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот ДвејнГраѓанинот Двејн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Американска пита (1999)

  денес
  image
  Откако ќе матурира, Џим одлучува да ја запроси Мишел, девојката која ја сака, а која е, иако на прв поглед мирна и традицоионална, многу заинтересирана за луд...
 • Јас и принцот 3: Кралски меден месец (2008)

  денес
  image
  Кога кралот Едвард (Крис Гир) и неговата невеста, кралицата Пејџ (Кем Хескин) се на меден месец во шумите на Белавија, откриваат дека премиерот Полониус (Тод...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.