рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 2/10

СОДРЖИНА

Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата сепак не претпоставуваат дека правејќи така, дејствуваат во согласност со предвидениот план. Па, така една добро обучена група волци одлучува однатре да ја освои куќичката на прасињата. Што ќе се случи со прасињата кога младото волче ќе осозрее? Дали им се заканува опасност од страна на некој, кому му посветиле толку многу внимание и чувства?

Слики

Необични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебеНеобични басни: три прасиња и бебе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мачки и кучиња: Одмаздата на Кити Галор (2010)

  денес
  image
  Злобната мачка, Кити Галор прави злобна завера за да ги покори не само нејзините кучешки непријатели, туку и нејзините сродници, мачките. Соочени со оваа закана,...
 • Радознали Џорџ: Фестивал страве за Ноќ Вештица (2013)

  денес
  image
  Ноќ вештица само што није стигла и Џорџ једва чека да почне славље: дубљење бундева, такмичење у костимима и посебно годишњи фестивал страве. Џорџ и Ели жељно...
 • Чудовиштанце Моли (2016)

  денес
  image
  Чудовиштанце Моли једва чека да се беба чудовиште излегне из јајета. Али Молини родитељи прво морају отиќи на острво с јајима како би сачекали да се принова...
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  денес
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.