СОДРЖИНА

На роденденот на Ханес ништо не оди така како што треба. Се скарал со својата девојка Марија, затоа што наместо да поминува романтични мигови тој повеќе сака, како во старите времиња, да учествува во возбудливи авантури заедно со другиот дел од Крокодилите. Расположението му го подобруваат членовите на бандата од кои добива изненадување - подарок билет за картинг патека на отворено. За време на залудувачкото возење доаѓа до несреќа и возилото на Франк се превртува. Во болница произлегува дека Франк има пукнат црн дроб и му е потребна делумна трансплантација од некој близок. Давател може да биде само неговиот постар брат Денис, кој уште од првиот дел лежи в затвор... За да го спасат животот на Франк, Крокодилите имаат само еден излез - да му помогнат на Денис да избега од затвор. Првиот обид завршува со спектакуларен неуспех. Бандата мора да се отрезни од ова и со поддршка на сите членови да осмисли нов план. Конечно, оваа жестока борба за опстанок - најопасната, а истовремено и последна од нивните неверојатни и застрашувачки авантури - сега им успева.

Слики

Крокодили од предградието 3Крокодили од предградието 3Крокодили од предградието 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Другачија 2 (2015)

  понеделник
  image
  Након што је открила да не припада ни једној фракцији, Беатрис Прајор мора да изабере свој даљи живот. Растрзана измеѓу друштвених правила и сопственог пута којег...
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  понеделник
  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Умиремо млади (2019)

  понеделник
  image
  Лукас дилује за једну такву банду, али је одлучан у томе да његов 10-годишњи брат нипошто не крене његовим путем, али то је лакше замислити него спровести у дело....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.