СОДРЖИНА

Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички директор, Денис, многу е восхитен од неа и ветува дека таа ќе биде среќна на сцената - едноставно ќе заблесне. За жал, работите не одат според планот. Денис је претставува Марцелина на својата асистентка, Натали. Двете жени пред дваесет години оделе заедно во театарско училиште. Натали раскажува дека таа морала да се откаже од театарот поради мажот и деца и. Марецлина и Натали гледаат себе како во огледало, гледајќи го во другата животот што го немаат, соништа, за кои не се во можност да се откажат. Нивната средба е прва од серијата на шокови што ќе го превртат Марцелиниот живот наопаку.

Слики

ГлумициГлумициГлумициГлумициГлумициГлумициГлумициГлумициГлумици

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  денес
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Мале невине лажи 2 (2019)

  денес
  image
  Неколико година након онога што се догодило у "Лес петитс моуцхоирс (2010)", узнемирен и на ивици депресије, Макс одлучује да сам проведе један дуг викенд у...
 • Договор живота (1999)

  денес
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Се викам Сара (2007)

  денес
  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.