СОДРЖИНА

Агнес е шеф во кујна и таа сака да готви. Таа има добра работа, дечко кој ја сака и најдобар пријател кој е сегогаш овде за неа. Еден ден таа беше отпуштена од работа и откачена од нејзиното момче. Кога еден пријател ја праша Агнес дали таа сака да биде дел од поседувачите на еден нов ресторан, таа прифаќа. Но како што гостите не се појавуваат, Агнес мора да ризикува се и да најде успех во двете кериери и романсата.

Слики

Мали жолти лимониМали жолти лимониМали жолти лимониМали жолти лимониМали жолти лимониМали жолти лимони

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  четврток
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  четврток
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  четврток
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  четврток
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.