СОДРЖИНА

Сајмон Џексон е доста чуден тинејџер кој заминува на едно патување со родителите. Кога тргнува сам на една прошетка низ шумата, нападнат е од страна на мечка гризли. На негово изненадување на помош му притекнува друга мечка со бело крзно. Сајмон дознава дека на овој вид во блиска иднина му се заканува истребување. Чувствувајќи благодарност кон белата мечка, тинејџерот започнува кампања за спасување на своите крзнени пријатели.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Коњ од соништата (2020)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Дрим Алајанс, тркачки коњ одгледуван од шанкерката Џен Вокс. Со малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите плати...
 • Дама у злату (2015)

  денес
  image
  Када 80-годишња Јеврејка Марија Алтман (Хелен Миррен) сазна да би најславнији портрет Густава Климта требало да буде у њеном власништву, започиње беспоштедну...
 • Марија Кири (2016)

  денес
  image
  Заједно са својим мужем Марија Кири 1903. године осваја Нобелову награду за физику. Али недуго после тога умире Пјер Кири, и бриљантна жена у 30-им годинама свог...
 • Богови и чудовишта (1998)

  денес
  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.