рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 6.29/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Кога се работи за љубовните состаноци, Кристина Волтерс (Камерон Дијаз) има едно златно правило, да не го бара „вистинскиот, туку да го бара „вистинскиот во моментов. Тоа е така сѐ додека една вечер во еден клуб таа неочекувано не го сретне Питер (Томас Џејн), но следниот ден открива дека исчезнал. Таа само знае дека тој отишол на свадба, но тоа што не го знае е дека свадбата на која е заминат е неговата. Таа и нејзината најдобра пријателка Кортни (Кристина Еплгејт) одлучуваат да ги прекршат правилата и да одат на патување за да го најдат, доживувајќи диви и урнебесни авантури по пат. Филмот „Нешто најслатко е спој на приказна за пријателки со комедија за време на една потрага по совршениот маж и претставува романтична комедија со свеж поглед на потрагата по љубов.

Слики

Нешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслаткоНешто најслатко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наш муж Талијан (2004)

  денес
  image
  Мариа (Мариа Гразиа Цуцинотта) израѓује сандале и живи у Италији. Њезин супруг Винцензо (Пиерфранцесцо Фавино) одлази од куќе како би се окушао као кипар у Неw...
 • Што е љубовта (2007)

  денес
  image
  Том планира да изненади Сару вереничким прстеном, а свог најбољег пријатеља замоли да буде сведок просидби која ќе се десити на светог Валентина. Невоља је у томе...
 • Цигари на парче (2011)

  денес
  image
  Боби, њујоршки џепчија кој насекаде се претставува како брокер, ја предизвикува судбината кога ќе украде значка од њујоршки детектив, поради незадоволството на...
 • Семоќниот Еван (2007)

  денес
  image
  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.