СОДРЖИНА

Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера уједе генетски модификовани паук и он се буди следеќег јутра са невероватном снагом. У меѓувремену, Питер је био сведок смрти свога ујака, што га тера на размишљање да употреби снагу и вештину коју је добио, како би очистио град од надолазеќег зла. Ипак, неко други има другачије планове... Зелени Гоблин доживљава Спајдермена као претњу и жели да га се отараси, чак иако то значи да треба да елиминише његову тетку, као и девојку, коју потајно жели за себе.

Слики

СпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдерменСпајдермен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќни времиња (2019)

  недела
  image
  За време на Сабатната вечера на убав имот, токсичен микс од алкохол, ега, културни разлики, страст и лакомост, ја уништуваат вечерта и сè излегува од контрола....
 • Фати го Картер (2000)

  недела
  image
  Пред многу години, Џек Картер го напуштил својот дом во Сијетл за да работите како собирач на долгови за мафијата во едно казино во Вегас. Се враќа да го закопа...
 • Клаверфилд (2008)

  понеделник
  image
  По повод големото унапредување на Роб, неговата љубовница Бет и нивни пријатели, одлучуваат да приредат изненадувачка забава за заминување, сметајќи дека тој се...
 • Вампирска академија (2014)

  понеделник
  image
  Филм је заснован на првој књизи из популарног серијала ауторке Ришел Мид, у режији Марка Вотерса. Радња се дешава на Академији Светог Владимира која ни по чему...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.