рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 9.02/10
(108 гласови)

СОДРЖИНА

Хари, Рон и Хермион се трета година во „Хогвартс“. Но судбината на Хари и целата заедница на волшебници изгледа лошо кога од затвор бега злогласниот Сириус Блек, кој е осуден дека му помагал на злобниот Лорд Волдеморт.
Хари, Рон и Хермион сега се тинејџери и се трета година во „Хогвартс“ каде што се принудени да се соочат со еден избеган затвореник по име Сириус Блек, кој претставува голема закана за Хари. Хари и неговите пријатели во третата година учат како да се справат со Хипогриф, која е половина коњ, половина орел, да ги одбијат Богартите кои го менуваат обликот и да совладаат други вештини. Тие исто така ги посетуваат волшебничкото село Хогсмид и Шрикинг Шек, која се смета за најмаѓепсаната зграда во Британија. Дополнително на овие нови искуства, Хари мора да ги совлада и заканите на Дементорите кои ја вшмукуваат душата, како и да надмудри еден опасен врколак и конечно да се справи со вистината за Сириус Блек и неговиот однос кон Хари и неговите родители.

Слики

Хари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од АзкабанХари Потер и затвореникот од Азкабан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сончева светлина (2007)

  денес
  image
  Годината е 2057, Сонцето умира, а човештвото се соочува со исчезнување. Последната надеж на Земјата лежи во „Икар 2, вселенски брод со екипаж од осум мажи и жени,...
 • Land (2021)

  денес
  image
  Edee, in the aftermath of an unfathomable event, finds herself unable to stay connected to the world she once knew and in the face of that uncertainty, retreats...
 • Црниот витез (2001)

  денес
  image
  По претрпен удар во глава, Џамал, вработен во забавен парк инспириран од средниот век, се буди во Англија од 14-век.
 • Само море зна (2017)

  денес
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.