рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(52 гласови)

СОДРЖИНА

Џорџ Клуни, Бред Пит, Мет Дејмон, Џулија Робертс и Дон Чидл се враќаат како најзабавната банда измамници. Овојпат нивни цели се Париз, Рим и Амстердам, а бившата жена на Дени, Тес (Џулија Робертс), му се приклучува на тимот.
Ова продолжение се одвива три години после „Единаесеттемина на Оушн“ и го прикажува Дени Оушн како го собира целиот тим на експерти измамници и крадци од првиот филм во Њујорк пред сите да одлетаат за Амстердам, Рим и Париз за да изведат три одделни грабежи. Во текот на сето тоа, момците мора да се справат со зголемениот притисок на многу лутиот Тери Бенедикт, со посветениот агент на Европол кој има врска со минатото на Расти, како и со мистериозниот француски ривал познат како “Ноќна лисица“. Дали тимот на Оушн ќе го достигне својот целосен потенцијал и тие ќе станат најголемите крадци на светот, или ќе станат жртви на одмаздата на Бенедикт? Ситуацијата е непредвидлива.

Слики

Дванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на ОушнДванаесетмината на Оушн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  четврток
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Rushlights (2013)

  четврток
  image
  "Rushlights" revolves around Billy Brody (Josh Henderson) and Sarah (Haley Webb), two delinquent young lovers from the suburbs of Los Angeles, traveling to a...
 • Удахни, издахни (2019)

  денес
  image
  Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја...
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.